Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Поповнено базу правових позицій Верховного Суду України розділу "Судова практика":
Постановою у справі № 6-40цс15 від 01.04.2015 р., правовим висновком якої є:
частиною другою статті 40 КЗпП України встановлено, що звільнення з підстав, зазначених упунктах 1, 2 і 6 цієї статті, допускається, якщо неможливо перевести працівника, за його згодою, на іншуроботу.
Згідно із частинами першою та третьою статті 492 цього Кодексу про наступне вивільненняпрацівників персонально попереджають не пізніше ніж за два місяці. Одночасно з попередженням прозвільнення у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці власник або уповноважений ним органпропонує працівникові іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації.
Власник є таким, що належно виконав вимоги частини другої статті 40, частини третьої статті 492КЗпП України щодо працевлаштування працівника, якщо запропонував йому наявну на підприємствіроботу, тобто вакантну посаду чи роботу за відповідною професією чи спеціальністю, чи іншу вакантнуроботу, яку працівник може виконувати з урахуванням його освіти, кваліфікації, досвіду тощо.
При цьому роботодавець зобов’язаний запропонувати всі вакансії, що відповідають зазначенимвимогам, які існують на цьому підприємстві, незалежно від того, в якому структурному підрозділіпрацівник, який вивільнюється, працював.
Оскільки обов’язок по працевлаштуванню працівника покладається на власника з дняпопередження про вивільнення до дня розірвання трудового договору, за змістом частини третьої статті492 КЗпП України роботодавець є таким, що виконав цей обов’язок, якщо працівникові булизапропоновані всі інші вакантні посади (інша робота), які з’явилися на підприємстві протягом цьогоперіоду і які існували на день звільнення.
Вжиття роботодавцем заходів для працевлаштування працівника на іншому підприємстві чи післярозірвання з працівником трудового договору відповідно до вимог частини другої статті 40, частинитретьої статті 492 КЗпП України не є обов’язком роботодавця.
З повним текстом постанови Верховного Суду України у цій справі можна ознайомитися у підрозділі «Правові позиції Верховного Суду України» розділу «Судова практика» або на офіційному веб-сайті Верховного Суду України (http://www.scourt.gov.ua).